facebook instagram
x

Zapisz się na nasz newsletter, podaj swój adres e-mail:

TOP LISTA ZABAWEK (DLA) ANIMATORA

KIDS TIME to znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie Targi Zabawek i Artykułów Dla Matki i Dziecka. W tym roku Targi Kielce gościły branżę dziecięcą już po raz 10. Jubileuszowa edycja przyciągnęła ze sobą ponad 500 wystawców z najróżniejszych kategorii!  O targach mówi się, że są największym wydarzeniem B2B w Europie Środkowo – Wschodniej.

Działamy w branży animacyjnej już tyle lat, to wstyd, że nas tam jeszcze nie było – pomyśleliśmy zgodnie wszyscy w biurze! Nie długo trzeba było namawiać skakankową ekipę, aby od słów przejść do czynów. Lista wystawców, plan na zwiedzanie, wizytówki do plecaka i jedziemy! Ahoj przygodo!

Obecność na Targach była dla nas oczywiście okazją do nawiązania kontaktów z producentami zabawek, dystrybutorami zagranicznych marek. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób, których twórczość obserwujemy zazwyczaj przez ekran monitora. Poznaliśmy wiele niesamowitych historii, które kryją się za zabawkami. Rzucaliśmy, dotykaliśmy, przestawialiśmy, układaliśmy, rozkładaliśmy, przesypywaliśmy… przetestowałyśmy każdą zabawkę, która wpadła nam w ręce! Bawiliśmy się jak dzieci! Czyli najlepiej 😊

KIDS TIME to dla nas – organizatorów dziecięcych imprez kopalnia nie tylko  „sprzętu”  (mówiąc roboczo) ale i pomysłów na wykorzystanie ich w animacjach! Które marki zrobiły na nas największe wrażenie? Które zabawki z pewnością włączymy w nasze eventowe działania? Oto nasza TOP LISTA ZABAWEK – OKIEM ANIMATORA 😉

 

PUZZLE (STUKA PUKA)

STUKA PUKA to producent drewnianych zabawek, których funkcjonalność daleko wykracza poza sztywne ramy. Wystarczy tylko spojrzeć na ich produkty, by w naszych animatorskich głowach pojawiły się setki pomysłów! Produkty są tak wielowymiarowe, że zabawa nie kończy się po ułożeniu układanki, lecz trwa w wielu nowych odsłonach. Cel? Stuka Puka chce sprawić, by dorośli „główkowali” wraz z dziećmi, spędzali z nimi czas, aktywnie uczestnicząc w rozwoju. Celem jest odciągnięcie rodzin od ekranów telefonów, tabletów i telewizorów, wspólne budowanie, tworzenie, działanie.  Jak to się mówi – challenge accepted! Z pewnością wykorzystamy ich układanki do warsztatów. Na przykład na temat zwierząt żyjących w Bałtyku, drzew w polskich lasach, zagrożonych gatunkach zwierząt…. Zestawów jest cała masa! A jak się nazywają! Sami zobaczcie!!!

 

Stuka Puka inspiruje się metodą Montessori i pedagogiką waldorfską, działaniami Gavera Tulleya czy pracami Richarda Louva. Łączą je i rekonstruują na swoje potrzeby. Dla animatora – specjalisty rozszyfrowanie tych nazwisk i pojęć nie stanowi najmniejszego problemu. Dlatego nie mogliśmy nie wspomnieć właśnie o tej marce! Jest kreatywna, edukacyjna, piękna, i jest też merytoryczna. Takie rekwizyty stanowią dla nas – animatorów o jakości.

 

KLOCKI MINI WAFFLE KONSTRUKTOR (MARIOINEX)

Na pewno znacie klocki budowlane cegły? Kto nie widział na eventach strefy budowania  z kolorowych, przestrzennych cegieł! To jeden z klasyków na dziecięcych eventach. Firma Marioinex ma w swojej ofercie znaaaaacznie więcej. Klocki Mini Waffle poza przyjaznym kształtem przypominającym apetyczne gofry (czy tylko nam się tak kojarzą?:-) ) wykonane są ze świetnego materiału, który pozwala dzieciom nie tylko na swobodne łączenie ich ze sobą, ale także na delikatne wyginanie każdego elementu. Dzięki temu zabawa nie sprawia trudności nawet najmłodszym, i mówiąc szczerze to właśnie  z myślą o nich zwróciliśmy uwagę na te produkty. Na naszych eventach nigdy nie brakuje Strefy Malucha – przestrzeni dedykowanej tym najmniejszym z najmniejszych. To przestrzeń wyposażona w najlepsze i najbezpieczniejsze zabawki, które same w sobie zachęcą maluchy do zabawy, nie będą wymagały instrukcji obsługi (jaka jest konieczna na innych stanowiskach) i będą intuicyjne. Naszym zdaniem Mini Waffle właśnie takie są! Co więcej – klocki nie rażą w oczy całą paletą kolorów świata, a mimo to nie tracą dziecięcego wizerunku. Animatorzy powinni to docenić! Trendy branży animacyjnej i dziecięcej mówią wszak o tym, że nie chcemy przebodźcować dzieci. Zabawki nie mogą „krzyczeć” ani „razić”. Im prostsze i bardziej uniwersalne tym większe pole do popisu zyskuje animator. I jego umiejętności 😉


Klocki Waffle sprzedawane są w różnych zestawach: mniejsze, większe, dla dziewczynek, dla chłopców, tematyczne i edukacyjne. Do tych ostatnich właśnie dołączone są karty z zadaniami. Tak, zadaniami! To nie tylko instrukcja obsługi jak złożyć klocki, do których przyzwyczaili nas pozostali producenci.  Zadania z kart 1-13 wpływają korzystnie na utrwalanie nawyku linearnego wykonywania zadań, stymulują lewą półkulę  mózgu, ćwiczą logiczne myślenie oraz analizę i syntezę wzrokową. A zadania z kart 14-28 przede wszystkim wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej i pomagają doskonalić sprawność ruchową dłoni i palców, czyli motorykę małą. Ułożenie kart w kolejności od 1 do 28 stopniowo przygotowuje dziecko do wykonywania coraz bardziej skomplikowanych zadań. Super, prawda?!

Nie można nie wspomnieć, że Mini Waffle zdobyły wyróżnienie Zabawki Roku 2018 i Kids Time Star 2019 w Kielcach!

 

CUBEHEADS (MONUMI)

Nie od wczoraj wiadomo, że w materiałach do animacji szukamy „czegoś więcej”. Mówimy stop zwykłym kolorowankom rzucanym bez pomysłu na eventowe stoliki. A jeżeli już naprawdę musimy się ograniczyć do tylko tych dwóch elementów, to zróbmy z nimi coś ekstra! I tutaj z pomocą przychodzi Monumi – Wytwórnia Dziecięcej Radości. Seria Cubeheads to coś więcej niż zwykła kolorowanka! Cubehead’s to osiem różnych zwierzaków do składania, kolorowania i zabawy. Bez nożyczek, bez kleju! I wiecie co? To nie jest kolejny piesek, lub kotek. Monumi stworzyło lamę, ośmiornicę, żyrafę. Każda postać jest tak skonstruowana, aby po złożeniu (i udekorowaniu) zmieściła się na dziecięcej dłoni i zamieniła się w teatralną pacynkę! Naszym zdaniem Cubeheads mają szansę szybko awansować na animatorski pewniak – koło ratunkowe. Nie raz zdarzają się sytuacje, w których najlepszy plan zostaje zrujnowany przez humory dzieciaków, potknięcia organizacyjne itp. Wystarczy wtedy mieć w plecaku tekturowe zwierzaki od Monumi – gotowy pomysł na animacje!

 

 

 

 

 

MAGICZNA PIŁKA XXL ( CENTRUM AKSON)

Produkty Centrum Aksona pewnie zna każdy animator. Każdy z nas używa chust, lin, worków, wstążek… podstawowe zaplecze każdego animatora, pedagoga czy nauczyciela. I tak jak każdy z wymienionych ciągle szuka nowych inspiracji, tak i Centrum Akson nie osiada na laurach. Na Targach Kids Time zauważyliśmy (ale prawdę mówiąc nawet już wcześniej 😉 )  oooogromną piłkę. Do tej pory używaliśmy tego typu gigantycznej piłki innego producenta. Mówiąc szczerze – robiła furorę! Szczególnie na imprezach plenerowych, na trawie albo na plaży. Jedyny mankament naszej poprzedniej piłki polegał na jej wykonaniu. Nie było To skomplikowane aby przebić ją zwykłym, drewnianym patykiem. Na stanowisku Centrum Aksona znaleźliśmy ciekawą alternatywę – piłka balonowa wypełniona wymienialnym balonem! Do zestawu dołączony jest klips zamykający balon, dzięki czemu można go używać wielokrotnie (tzn. po wypuszczeniu powietrza na przykład schować do plecaka, albo kieszeni!) Dodatkowy, kolorowy futerał chroni balon przed pęknięciem i dodaje zabawie atrakcyjności. Każdy kto chociaż raz pracował z produktami Aksona z pewnością wie, że materiały są naprawdę dobrej jakości, przyjemne w dotyku, łatwo jest zachowywać czystość, a kolory są przyjemne dla dziecięcego oka 😉

Poza piłką odkryliśmy kilka innych, ciekawych „narzędzi animatora”. Min. kostkę, która na każdej ścianie posiada przezroczystą kieszonkę, do której dopasowane są karty i zmywalny mazak. Dzięki temu możecie narysować lub napisać tam dowolną treść, dopasować grę do wieku dzieci, do ich zainteresowań, totalnie spersonifikować polecenia zabawy do grupy, z jaką pracujecie. No i są jeszcze pasy na narzędzia, ale nie będziemy wychodzić przed szereg.
Po prostu śledźcie Centrum Akson, a sami zobaczycie! 😉

 

PUZZLE OBSERWACYJNE (KAPITAN NAUKA)

O tym, że czytelnictwo wśród dzieci rośnie w siłę nie trzeba nikogo przekonywać. Książki jakie obecnie powstają są nie tylko pięknie zilustrowane, dopasowane do możliwości rozwojowych dzieciaków w każdym wieku, łączą się w cykle, które wciągają dzieciaki w całe zadania. Bohaterowie książek stają dzisiaj w szranki z nie jedną postacią z telewizyjnej bajki. A liczba wydawnictw stale wzrasta i serwuje małym czytelnikom coraz ciekawsze propozycje. I jedną z nich są właśnie Puzzle obserwacyjne. Fascynujący sposób na pobudzanie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości estetycznej, spostrzegawczości, a także kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat oglądanych ilustracji. Ramka z elementami do wyszukania na ilustracji doskonale trenuje spostrzegawczość i koncentrację dziecka. A dopasowywanie elementów doskonale ćwiczy małą motorykę i sprawność palców. To nie są zwykłe puzzle, to punkt wyjścia do animacji dla pomysłowego animatora! Macie już swoje pomysły co z nimi zrobić? Kapitan Nauka proponuje kilka podpowiedzi w postaci zestawów tematycznych, np. pojazdy, rycerze lub zwierzęta leśne.

Aha! Puzzle Obserwacyjne zostały wyróżnione tytułem Zabawki Roku 2018!

 

SERIA PRETEND & PLAY (PLAN TOYS)

Kto w dzieciństwie bawił się w sklep? Palec pod budkę! Znacie taką podwórkową walutę jak liście? Czesaliście wszystkie lalki? Budowaliście szałas z koca i krzeseł? No właśnie! Zabawy w odgrywanie ról to takie, które pamiętamy do dzisiaj! Bardzo wkręcają dzieciaki! I uczą! Zaradności, zrozumienia społecznych zasad i ról.

Drewniany aparat z kalejdoskopem, telefon z sensorycznymi przyciskami, drewniany zestaw mięsa lub owoców do kuchni, zestaw lekarza albo fryzjera… i wiele, wiele innych drewnianych, lekkich, bezpiecznych, edukacyjnych zabawek. To oferta Plan Toys dla najmłodszych dzieciaków. Często wśród animatorów pojawia się temat animowania żłobkowiczów, albo małych grup – co z nimi zrobić? Jak dopasować sprawdzoną zabawę do tak małego człowieka? I tutaj Plan Toys przychodzi z podpowiedzią! Do znanych zabaw, które wszyscy kiedyś przerabialiśmy wyprodukował to, czego my w dzieciństwie jeszcze nie mieliśmy, czyli wszystkie te zabawkowe przyrządy! Dla nas – dla animatorów to idealne rozwiązanie do pracy z naj naj najmłodszymi! Tylko spójrzcie! Czy nie wygląda zachęcająco?

Zestaw kolorowych owoców kryje  w sobie ciekawostkę! Czy wiecie, że w Tajlandii istnieje filozofia żywienia, według której każdego dnia należy spożywać różnorodne produkty, a dokładniej przynajmniej po jednym z każdej kategorii kolorystycznej, które przedstawia plantoysowy zestaw. Okej zróbmy prościej: każdego dnia coś zielonego, coś żółtego itd. My mamy swoją piramidę żywienia, a Tajowie po prostu kolory!

 

Jak Wam się podoba nasza ANIMACYJNA TOP LISTA ZABAWEK?
Czy myślicie, że faktycznie jest dla nich miejsce w walizce animatora?
Które z nich zainteresowały Was najbardziej? Co ma Waszym zdaniem największy potencjał?
A które pójdą raczej na drugi plan?
Jesteśmy ciekawi Waszej opinii, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!
Może warto powtórzyć naszą wycieczkę na kolejne targi i przywieźć kolejną top listę nowości?

 

 


Wróć

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EWA FORTUNA

efortuna@skakanka.com.pl

tel. 784 044 678

WŁAŚCICIEL

ANNA SOŁDYŃSKA

Junior Event Manager eventy@skakanka.com.pl

tel. 792 423 778

EVENTY
PÓŁKOLONIE

MARTA TOMCZUK

Junior Event Manager animacje@skakanka.com.pl tel. 537 718 620

EVENTY
URODZINY
ANIMACJE W RESTAURACJACH

REKRUTACJA

Dołącz do nas!
cda.skakanka@gmail.com

Zaufali nam: