facebook instagram
x

Zapisz się na nasz newsletter, podaj swój adres e-mail:

Akcja Nawigacja – DZIECI + RESTAURACJA #1

Często pytacie nas – dokąd wybrać się na obiad z dzieckiem? Którą restaurację wybrać? Gdzie są animacje dla dzieci? To idealny przykład tego, jak bardzo animacje dla dzieci stały się popularne, modne, ale przede wszystkim potrzebne! Chyba nikogo dzisiaj nie dziwi, jeżeli lokal gastronomiczny opisuje się jako „przyjazny dzieciom”. Co to właściwie znaczy? Jak wybrać te najlepsze? I czym się charakteryzują? Oto nasza akcja nawigacja  – czyli kilka porad, na co zwrócić uwagę decydując się na wyjście z dziećmi do restauracji. Gotowi? Startujemy!

 

MENU DLA DZIECI
Podstawowa sprawa, jeżeli chcecie wybrać miejsce do którego zabierzecie dzieci musicie mieć pewność, że znajdziecie tam coś, co spokojnie możecie im zaserwować. Oferta warszawskich lokali gastronomicznych jest tak szeroka, że z pewnością znajdziecie miejsce, w którym będziecie spokojni o jakość serwowanego jedzenia. Bez problemu znajdziemy miejsce, w którym menu dla dzieci nie oznacza tylko „kurczaczka z frytkami”, pomidorówki albo niedzielnego rosołku. Coraz częściej menu dla dzieci znajdziemy w restauracjach włoskich, japońskich, tajskich – paleta możliwości tylko powiększa się z ilością restauracji, jakie przybywają w Warszawie. Szczególnie teraz – wiosną, kiedy nowe lokale dosłownie „rozkwitają”!

WYPOSAŻENIE DLA DZIECI
Jeżeli mamy już co jeść, ważne aby było też jak zjeść. Odpowiednie dla dzieci krzesełka lub sztućce, śliniaki jednorazowe – upewnijcie się czy restauracje są naprawdę przygotowane aby przyjąć dzieciaki? Chodzi o to, aby czuły się komfortowo i wygodnie, tak jak w domu. Dzięki temu i rodzice będą spokojni 😉 Czy wiecie, że w niektórych restauracjach trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować nie tylko stolik, ale i samo krzesełko! Spotkaliście się już z tym?

MIEJSCE DLA DZIECI – KĄCIK
Skoro mowa o rezerwacji stolika, to warto podejść do tematu strategicznie! Jeżeli wybieracie się do restauracji z dziećmi, a już szczególnie kiedy wybieracie się w większym gronie (np. ze znajomymi i ich dziećmi, lub z całą rodziną) przy rezerwacji zgłoście, że zależy Wam na stoliku jak najbliżej strefy dla dzieci. Nie we wszystkich lokalach jest to oczywiste, a w różnych miejscach klucze przydzielania stolika się różnią. Faktem jest też, że bardzo często miejsca w pobliżu strefy dziecięcej są zajmowane z dużym wyprzedzeniem! A stali bywalcy wiedzą „jak się usadzić” 😉

OBSŁUGA  I ATMOSFERA = RESTAURACJA PRZYJAZNA DZIECIOM?
Jeżeli jesteście właśnie tymi „stałymi bywalcami” z pewnością macie swoją własną, kulinarną mapę dla maluchów. Z pewnością macie ulubione miejsca (i stoliki 😉 ) przy których czujecie się dobrze, i wiecie czego możecie oczekiwać, zarówno od jedzenia, obsługi, ale i całej atmosfery wokół. Naszym zdaniem restauracja przyjazna dzieciom to nie tylko hasło określające dwa stoliki dla rodzin z dziećmi w lokalu, ale coś więcej! Miła obsługa, która wie kiedy mamie brakuje trzeciej ręki aby podnieść przytargane z domu zabawki. Niezawodny kelner który niczym błyskawica przemknie między stolikami z gorącą zupą nad głową, i nie skrzywi się na widok biegnącego pomiędzy stolikami malucha. No i pozostali goście, którzy nie skomentują na głos każdego głośnego śmiechu lub krzyku radości „mamo, zobacz co zrobiłem!”. Atmosfera w restauracji powinna być przyjazna dzieciom, nie tylko z nazwy. Atmosferę tworzą ludzie, i dlatego warto postawić na miejsca sprawdzone, takie które mają dobre rekomendacje i opinie.

REKOMENDACJE
W internecie aż roi się od list, rankignów , obiektywnych i subiektywnych, top i offtop…. Restauracji przyjaznych dzieciom. Kilka z nich jest tutaj:

@Rodzinny Kompas – „10 restauracji z weekendowymi animacjami dla dzieci w Warszawie”

http://rodzinnykompas.pl/restauracje-z-weekendowymi-animacjami-dla-dzieci/

@Na:Temat – „ Do restauracji z dzieckiem? Krótka i subiektywna lista sprawdzonych przeze mnie miejsc”

http://natemat.pl/116713,do-restauracji-z-dzieckiem-krotka-subiektywna-lista-sprawdzonych-przeze-mnie-miejsc

@Nebule – „10 najlepszych restauracji w Warszawie przystosowanych do potrzeb dzieci”

https://www.nebule.pl/10-najlepszych-restauracji/

@KUKBUK – „TOP 18 restauracji przyjaznych dzieciom”

https://www.kukbuk.com.pl/miejsca/top-18-restauracji-przyjaznych-dzieciom/

 

AKTUALNA LISTA NAJLEPSZYCH MIEJSC Z ANIMACJAMI DLA DZIECI

Mamy nadzieję, że tych kilka prostych porad pomoże Wam podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego lokalu na obiad z maluchami. Bo na samo wyjście chyba nie trzeba nikogo namawiać? 😉 Jeżeli chcecie zobaczyć najbardziej aktualną listę, z (co ważne!) dokładnymi godzinami, w których są animacje dla dzieci – sprawdźcie koniecznie tutaj!!!

http://www.skakanka.com.pl/animacje-w-restauracjach/restauracje-w-ktorych-nas-spotkasz/

W części drugiej akcji nawigacji skupimy się właśnie na animatorach w restauracji. Bądźcie z nami za tydzień, podczas kolejnego #skoknablog !


Wróć

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

EWA FORTUNA

efortuna@skakanka.com.pl

tel. 784 044 678

WŁAŚCICIEL

ANNA SOŁDYŃSKA

Junior Event Manager eventy@skakanka.com.pl

tel. 792 423 778

EVENTY
PÓŁKOLONIE

MARTA TOMCZUK

Junior Event Manager animacje@skakanka.com.pl tel. 537 718 620

EVENTY
URODZINY
ANIMACJE W RESTAURACJACH

REKRUTACJA

Dołącz do nas!
cda.skakanka@gmail.com

Zaufali nam: